17 Mayıs Derneği ile Ankara Tabip Odası LGBTİQ Çalışma Grubu’ndan Farkındalık Eğitimi!

17 Mayıs Derneği ile Ankara Tabip Odası LGBTİQ Çalışma Grubu’ndan Farkındalık Eğitimi!

21/06/2022 | Özge Gökpınar

Eğitim 28 Haziran 2022 günü saat 20:00 - 21:30 arası Zoom'da!

17 Mayıs Derneği ile Ankara Tabip Odası LGBTİQ Çalışma Grubu’ndan Farkındalık Eğitimi!  - 17 Mayıs

17 Mayıs Derneği, LGBTİ+ Yaşlılık Çalışmaları programı kapsamında, Ankara Tabip Odası LGBTİQ Çalışma Grubu ile beraber 28 Haziran 2022 Salı günü 20:00-21:30 saatleri arasında zoom üzerinden farkındalık eğitimi düzenliyor. 


Yalnızca tıp öğrencileri ve sağlık çalışanlarının katılımına açık olacak bu eğitimde, Özge Gökpınar’ın sunacağı LGBTİ+ yaşlılık çalışmaları-“Yaşlanıyoruz Lubunya” Rapor Sunumu ile Dr. Müge Yetener’in sunacağı Yaşlanan ve Yaşlı LGBTİ+'ların Sağlık Hakkına Erişimi- Sosyal Hizmet Uzmanlarına ve Sağlık Çalışanlarına Yönelik Bilgi Notu Sunumu şeklinde iki oturum yer alacak. 


Yaşlanan ve yaşlı LGBTİ+’ların sorunlarına ve ihtiyaçlarına yönelik bir tablo sunarak, haklarının korunması için sağlık hizmetlerinin geliştirilmesi ve iyileştirilmesi konusunda sağlık çalışanlarını yenilikçi yaklaşımlar geliştirmeye teşvik etmeyi amaçlayan bu eğitime KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYIN!


---

* Bu etkinlik, Hollanda Krallığı Ankara Büyükelçiliği İnsan Hakları Fonu desteğiyle yürütülen “Yaşlanan ve Yaşlı LGBTİ+'ların Sağlık Hakkına ve Sosyal Hizmetlere Erişiminde Güçlendirilmesi ve İçeriden İzleme Yapılarak Hizmetlerle Sosyal Kabul Sağlanması" projesi kapsamında sağlık çalışanlarına yönelik farkındalık eğitimlerinin ikincisi.

Lütfen girdiğiniz bilgileri kontrol edip ve tekrar deneyin.
Talebiniz Başarıyla İletildi! En kısa sürede iletişime geçilecektir.