"çocuklar, karacalar, çiçekler, ateşler" sergisi 12 Ocak’ta yeniden açıldı!

"çocuklar, karacalar, çiçekler, ateşler" sergisi 12 Ocak’ta yeniden açıldı!

16/01/2023 | 17 Mayıs

Sergi 5 Şubat Pazar gününe kadar Institut français Ankara’da ziyarete açık olacak.

"çocuklar, karacalar, çiçekler, ateşler" sergisi 12 Ocak’ta yeniden açıldı! - 17 Mayıs

17 Mayıs Derneği'nin İklim Çalışmaları programı kapsamındaki "çocuklar, karacalar, çiçekler, ateşler" sergisi 12 Ocak’ta Institut français Ankara’da açıldı. 


17 Mayıs Derneği'nin iklim krizi ve toplumsal cinsiyet eşitliğini merkeze alan "çocuklar, karacalar, çiçekler, ateşler" sergisi 12 Ocak’ta Institut français Ankara’da açıldı. Açılış konuşmalarını Fransa Elçiliği Sivil Toplum ile İşbirliği Sorumlusu Romain LaChambre ve Institut francais Ankara müdürü Sophie Gauthier yaptı. Sonrasında sanatçıların eser üretim yolculuklarına ışık tutan mini söyleşi ise Özge Gökpınar ve Havva Kafes'in ortak moderasyonuyla gerçekleşti.


Zeynep Özatalay, Murat Başol, Filiz Mungan, Mete Arif Tokmak, Arel Talu, Cansu Gürsu, Hasan Doğan Yılmaz, Emre Yılmaz, Numan Seven, Elif Atılır, Döndü Özkök, Nilay Hazal Başarır, Göktuğ Danacı, Gizem Karagöz, Bartu Akyürek, Ekin Kılıç Ezer, Pervin Hozatlıoğlu ve Aslı Alpar’ın işlerinin yer aldığı sergi 5 Şubat Pazar gününe kadar Institut français Ankara’da ziyarete açık olacak.


Sergide yukarıda adı geçen 18 sanatçının ürettiği karikatürden illüstrasyona, yerleştirmeden eskize çeşitli disiplinlerden 35 eseri görmek mümkün. 


*Bu etkinlik, 17 Mayıs Derneği İklim Çalışmaları kapsamında Urgent Action Fund-FIF ile Ankara Fransa Elçiliği ve Institut français Ankara tarafından desteklenmektedir.

Lütfen girdiğiniz bilgileri kontrol edip ve tekrar deneyin.
Talebiniz Başarıyla İletildi! En kısa sürede iletişime geçilecektir.