İnterseks Türkiye, Çalışma Kampının Son Atölyelerini Hikaye Yazımı İle Tamamladı

İnterseks Türkiye, Çalışma Kampının Son Atölyelerini Hikaye Yazımı İle Tamamladı

11/09/2021 | Özge Gökpınar

Çalışma kampında, 9 aktivist Türkiye’de interseks hareketine bir yol haritası çıkarmak adına bir araya geldi.

İnterseks Türkiye, Çalışma Kampının Son Atölyelerini Hikaye Yazımı İle Tamamladı - 17 Mayıs

17 Mayıs Derneği ile beraber dayanışmayla organize edilen çalışma kampının, bir önceki atölyelerinde İnterseks Türkiye’den ve 17 Mayıs Derneği’nden aktivistler, İnterseks Türkiye oluşumunun güçlü ve zayıf yanlarını tartışmış ve fırsat ve riskler analizi gerçekleştirmiş ve stratejilerini belirlemişlerdi.


11 Eylül’de gerçekleşen son atölyelerinde ise İnterseks Türkiye oluşumunun özünü değerlendiren aktivistler, hayatlarındaki çıkmazları, geçirilen zorlu yolları, geçmiş, şimdi ve geleceği değerlendirmek için kendi öykülerini yazmak için bir araya geldiler.


Yıldız Tar’ın, kişilerin kendi hikayelerini kendileri anlattığında varoluşları ve oldukları halleriyle doğrudan seslerini kısılmadan duyurabileceğini söyleyerek kolaylaştırıcılık sağladığı hikaye anlatıcılığı atölyesinde, aktivistler hayatlarına etki eden tüm değişimleri, seçtikleri üç nesne üzerinden hikayeleştirdiler.


Geçmişle yüzleşme deneyimi ile güçlenme pratiğini omuz omuza bir arada yaşayan aktivistler, tüm bu paylaşımlarını yazıya döktüler.


ASTRAEA Adalet İçin Lezbiyen Vakfı tarafından desteklenen bu çalışma kampı, 9 aktivist tarafından kampın değerlendirilmesi ile 12 Eylül 2021 tarihinde sona erecek.

Lütfen girdiğiniz bilgileri kontrol edip ve tekrar deneyin.
Talebiniz Başarıyla İletildi! En kısa sürede iletişime geçilecektir.