17 Mayıs Derneği Esenlik Programı Bireysel Destek II.Dönem Başvuruları Başladı!

17 Mayıs Derneği Esenlik Programı Bireysel Destek II.Dönem Başvuruları Başladı!

23/09/2021 | 17 Mayıs

Başvurular için son tarih 1 Ekim Cuma!

17 Mayıs Derneği Esenlik Programı Bireysel Destek II.Dönem Başvuruları Başladı!  - 17 Mayıs

17 Mayıs Derneği Esenlik Programı Bireysel Destek II.Dönem başvuruları başladı! 


Program kapsamında LGBTİ+ alanında çalışan toplamda 25 aktiviste Aralık ayının sonuna kadar ücretsiz bireysel psikolojik danışmanlık verilmesi öngörülmektedir. II. Dönem başvuruları için son tarih ise 1 Ekim 2021 Cuma!.


Başvurmak için tıklayınız.


LGBTİ+ Alanında Çalışan İnsan Hakları Savunucularının Güçlendirilmesi ve Desteklenmesi Projesi Hakkında

 

LGBTİ+ topluluklarını ve aktivizmini güçlendirmeyi hedefleyen 17 Mayıs Derneği bu hedefe ulaşmak amacıyla gerçekleştirdiği çalışmalar kapsamında, Heinrich Böll Stiftung Brüksel tarafından desteklenen “LGBTİ+ Alanında Çalışan İnsan Hakları Savunucularının Güçlendirilmesi ve Desteklenmesi Projesi”ni 1 Ağustos itibari ile başlattı. Proje, 17 Mayıs Derneği’nin Esenlik (well-being) Programı kapsamında yürütülmektedir.

 

LGBTİ+ aktivistlerin ve kurumların esenlik halini arttırmaya yönelik tasarlanan programda, bireysel ve kurumsal destekler ile esenlik halinin arttırılması, aktivistlerin çalıştıkları kurumda esenlik konusunun öne çıkarılması, programın diğer faaliyetleri ile birlikte LGBTİ+ İnsan Hakları Savunucularının sistematik olarak maruz bırakıldığı ayrımcılığa ve şiddete karşı güçlendirilmesi hedeflenmektedir.

 

Proje kapsamında ilk olarak 2021 yılı sonuna kadar, derneğimiz Psikolojik Destek Ağındaki bir psikolog tarafından, LGBTİ+ alanında çalışan insan hakları savunucusu 25 aktiviste ücretsiz olarak bireysel psikolojik danışmanlık (10-20 seans arası değişen) desteği sunulacaktır. Form aracılığıyla yapılacak başvurular, Esenlik Program Koordinatörü tarafından ihtiyaç ve etki analizi yapılarak değerlendirildikten sonra bir kısa liste oluşturulacaktır. Kısa listedeki kişiler ile görüşmeler yapılacak olup, süreç sonucunda başvuruculara olumlu ya da olumsuz şekilde geri bildirim yapılacaktır. Başvurusu olumlu olarak değerlendirilen kişilere verilecek desteğin ne şekilde yürütüleceğini, Esenlik Programı Koordinatörü ve aktivist beraber planlayacaktır.


I.Dönem başvuruları 27.08.2021 tarihinde sona ermiştir. 


II.Dönem başvuruları için başvuru formunu 01.10.2021 saat 18:00'a kadar doldurabilirsiniz.


Lütfen girdiğiniz bilgileri kontrol edip ve tekrar deneyin.
Talebiniz Başarıyla İletildi! En kısa sürede iletişime geçilecektir.