17 Mayıs Derneği LGBTİ+ Yaşlılık Çalışmaları Programı İzmir’e geldi!

17 Mayıs Derneği LGBTİ+ Yaşlılık Çalışmaları Programı İzmir’e geldi!

08/11/2022 | 17 Mayıs

“Yaşlı LGBTİ+’lar ve Sosyal Hizmet Farkındalık Eğitimi” 4 Kasım Cuma günü gerçekleştirildi.

17 Mayıs Derneği LGBTİ+ Yaşlılık Çalışmaları Programı İzmir’e geldi!  - 17 Mayıs

4 Kasım 2022 Cuma akşamı 19:30-21:30 saatleri arasında İzmir’deki sosyal hizmet uzmanları ve sosyal hizmet öğrencilerine yönelik “Yaşlı LGBTİ+’lar ve Sosyal Hizmet Farkındalık Eğitimi” gerçekleştirildi. Eğitime yaklaşık 20 sosyal hizmet uzmanı ve sosyal hizmet öğrencisi katıldı.

 

Eğitimin ilk oturumunda Yaşlanan ve Yaşlı LGBTİ+'ların Sağlık Hakkına Erişimi -Sosyal Hizmet Uzmanları ve Sağlık Çalışanlarına Yönelik Bilgi Notu Dr. Müge Yetener’in sunumuyla gerçekleştirildi. Yetener sunumunda yaşlı LGBTİ+’ların sağlığa erişiminde yaşadığı zorluklardan ve engellerden, azınlık stresinden, HIV ile yaşlanmadan, mahremiyet hakkından, etik ilkeler ve hekim sorumluluğundan söz etti.

 

Eğitimin ikinci oturumu 17 Mayıs Derneği Sosyal Hizmet Uzmanı Rıza Yılmaz’ın sunumuyla devam etti. Yılmaz sunumunda yaşlılık ve yaşlanma, LGBTİ+’ların yaşlanma sürecini etkileyen faktörler ve yaşlı LGBTİ+’ların neler yaşadıklarından bahsetti. Sonrasında ise sosyal hizmet uzmanlarına bu konuda düşen rol ve sorumluluklara değindi. Oturumun sonunda ise özellikle huzurevinde çalışan sosyal hizmet uzmanlarının da katkısıyla alanda karşılaşılan deneyimler konuşuldu ve neler yapılabileceği tartışıldı. 

 

 

 

** Bu etkinlik, Hollanda Krallığı Ankara Büyükelçiliği İnsan Hakları Fonu desteğiyle yürütülen “Yaşlanan ve Yaşlı LGBTİ+'ların Sağlık Hakkına ve Sosyal Hizmetlere Erişiminde Güçlendirilmesi ve İçeriden İzleme Yapılarak Hizmetlerle Sosyal Kabul Sağlanması" projesi kapsamında sosyal hizmet uzmanlarına yönelik insan hakları eğitiminin ikincisi.

Lütfen girdiğiniz bilgileri kontrol edip ve tekrar deneyin.
Talebiniz Başarıyla İletildi! En kısa sürede iletişime geçilecektir.