17 Mayıs Derneği’nin İklim Paneli gerçekleşti!

17 Mayıs Derneği’nin İklim Paneli gerçekleşti!

19/12/2022 | 17 Mayıs

17 Mayıs Derneği, Türkiye’de LGBTİ+’lar ile iklim değişikliği & iklim adaleti kesişimini çalışan ilk dernek olarak, iklim çalışmalarına devam ediyor.

17 Mayıs Derneği’nin İklim Paneli gerçekleşti! - 17 Mayıs

17 Mayıs Derneği tarafından düzenlenen “iklim adaleti, toplumsal cinsiyet ve iklim değişikliği” paneli 15 Aralık 2022 tarihinde 14:45-18:10 saatleri arasında gerçekleştirildi.


Panelde ilk olarak 17 Mayıs Derneği LGBTİ+ Yaşlılık ve İklim Çalışmaları Program Koordinatörü Özge Gökpınar derneğin, iklim çalışmaları ve önceki faaliyetlerini aktardı. 


17-mayis-dernegi-nin-iklim-paneli-gerceklesti-19-12-2022Daha sonra Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nesrin Algan, Türkiye’nin iklim değişikliğini ele alışı, deneyimlere ve iklim adaleti meselesine değindi.


17-mayis-dernegi-nin-iklim-paneli-gerceklesti-19-12-2022


Adıyaman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Ezgi Kovancı ise Toplumsal Cinsiyet Perspektifinden İklim Değişikliğini aktardı ve iklim değişikliğinin dezavantajlı grupların nasıl dezavantajları pekiştirdiğini anlattı.


17-mayis-dernegi-nin-iklim-paneli-gerceklesti-19-12-2022


Soru cevap bölümü ile kapanışı gerçekleşen panelden sonra, isteyen katılımcılar 17 Mayıs Derneği'nin İklim Çalışmaları programı kapsamında, Karikatür Atölyesinde 23 Aralık tarihine kadar ziyarete açık olacak olan "çocuklar, karacalar, çiçekler, ateşler" isimli sergiyi ziyaret ettiler.

 

*Bu etkinlik, 17 Mayıs Derneği İklim Çalışmaları kapsamında Urgent Action Fund ile Ankara Fransa Elçiliği tarafından desteklenmiştir.

Lütfen girdiğiniz bilgileri kontrol edip ve tekrar deneyin.
Talebiniz Başarıyla İletildi! En kısa sürede iletişime geçilecektir.