17 Mayıs Kutlu Olsun - Diamond

17 Mayıs Kutlu Olsun - Diamond

17/05/2021 | 17 Mayıs

17 Mayıs'ı kutlamak amacıyla düzenlediğimiz Kuir Performans Sanatçılarına dönük yarışmanın bir diğer performansı Lucis Destroyer'dan geliyor.

17 Mayıs Kutlu Olsun - Diamond - 17 Mayıs

17 Mayıs Derneği'nin 17 Mayıs Uluslararası Homofobi, Transfobi, Bifobi ve İnterfobi Karşıtı Gün'ü kutlamak amacıyla Sivil Düşün desteği ile düzenlediği Kuir Performans Sanatçılarına dönük yarışmanın finalist bir diğer performansı Diamond'tan geliyor.Diamond diyor ki: ‘Ben bir drag queen'im ve mesleğimi yaparken bile nasıl görünmem gerektiğini söyleyenler var. Kelimi, saçımı, sakalımı beğenmeyenden, yeterince feminen ya da yeterince maskülen bulmayana kadar. Oysa bu personayı ben yarattım ve böyle olmasını istiyorum. Böyle olması gerektiğine bu denli inanıyorken bile kendimi açıklamak durumunda kalmak can sıkıcı. O yüzden artık cevabım tek: seni ilgilendirmez!’Performansın tamamını izlemek için tıklayınız.


---

Diamond says: ‘I am a drag queen. There are lots of persons who tell me how I should look like, even while doing my job: from those who do not like my baldhead, my hair, my beard, to those who do not find me feminine enough or masculine enough. However, I myself created this persona and I want to be as I am. It is so tedious to have to explain myself, even when I believe in so much that I am/I should be what I am. So now my answer is hundred percent certain: it is none of your business!’


Lütfen girdiğiniz bilgileri kontrol edip ve tekrar deneyin.
Talebiniz Başarıyla İletildi! En kısa sürede iletişime geçilecektir.