17 Mayıs Uluslararası Homofobi, Bifobi, Transfobi ve İnterfobi Karşıtı Gün Kutlu Olsun!

17 Mayıs Uluslararası Homofobi, Bifobi, Transfobi ve İnterfobi Karşıtı Gün Kutlu Olsun!

17/05/2022 | 17 Mayıs

Nefretin, fobinin ve ayrımcılığın olmadığı; barışın, eşitliğin ve özgürlüğün hakim olduğu bir dünyayı hepimiz için istiyoruz!

17 Mayıs Uluslararası Homofobi, Bifobi, Transfobi ve İnterfobi Karşıtı Gün Kutlu Olsun! - 17 Mayıs

Bugün derneğimizin de adını aldığı 17 Mayıs. Bundan tam 32 yıl önce Dünya Sağlık Örgütü tarihsel bir hatadan dönerek eşcinselliği “hastalıklar listesinden” çıkardı.


LGBTİ+’ların varoluş mücadelesinde ısrarın simgesi olan 17 Mayıs Uluslararası Homofobi, Bifobi, Transfobi ve İnterfobi Karşıtı Gün hepimize kutlu olsun. Varoluşumuza dönük nefretin ve ayrımcılığın gerekçesi haline getirilen “hastalık” söyleminin terk edildiği 1990’dan bu güne LGBTİ+’lar dünyanın her yerinde varoluşlarını kutlamaya devam ediyor. LGBTİ+’lar patriyarkanın ayrımcı politikalarına karşı yaşamın her alanında var olmakta ısrar ediyor.


Bu yıl 17 Mayıs’ı varoluşumuzun hedef gösterilmeye devam ettiği bir atmosferde kutluyoruz. LGBTİ+’lara dönük tüm nefret kampanyalarına inat varoluşumuzda ısrar ediyor ve 17 Mayıs’ı kutluyoruz. LGBTİ+’lara dönük nefretin karşısında herkesi LGBTİ+’larla yan yana olmaya davet ediyoruz.


Nefretin, fobinin ve ayrımcılığın olmadığı; barışın, eşitliğin ve özgürlüğün hakim olduğu bir dünyayı hepimiz için istiyoruz. LGBTİ+’ların özgürlüğü LGBTİ+ olmayanları da özgürleştirecek, biliyoruz.


17 Mayıs kutlu olsun!

Lütfen girdiğiniz bilgileri kontrol edip ve tekrar deneyin.
Talebiniz Başarıyla İletildi! En kısa sürede iletişime geçilecektir.