"Kuşaklar Değişir Lubunyalık Değişmez" Canlı Yayını Yarın 19:00'da Instagram'da!

"Kuşaklar Değişir Lubunyalık Değişmez" Canlı Yayını Yarın 19:00'da Instagram'da!

05/07/2021 | 17 Mayıs

Yaşlanmanın farklı açılardan ele alınacağı “Balamoz Şugardır” yayınlarının ikinci konuğu Berkant Çağlar olacak.

"Kuşaklar Değişir Lubunyalık Değişmez" Canlı Yayını Yarın 19:00'da Instagram'da! - 17 Mayıs

17 Mayıs Derneği’nin Yaşlılık Çalışmaları kapsamında gerçekleştirdiği Instagram canlı yayınları devam ediyor. 


Yaşlanmanın farklı açılardan ele alınacağı “Balamoz Şugardır” yayınlarının ikinci konuğu Berkant Çağlar olacak. 17 Mayıs Derneği’nin Sosyal Hizmet Uzmanı Rıza Yılmaz’ın sorularını cevaplayacak olan Çağlar; kuşaklar arası iletişim, devlet baskısının etkileri ve değişen toplumsal cinsiyet kültüründe nasıl yollardan geçildiği gibi konulardan bahsedecek. 


6 Temmuz Salı akşamı saat 19:00’da 17 Mayıs Derneği’nin Instagram hesabından gerçekleştirilecek canlı yayının başlığı ise “Kuşaklar Değişir Lubunyalık Değişmez” olacak.


17 Mayıs Derneği ve  40+ Lubunya İnisiyatifi’nin hem LGBTİ+ yaşlılığını konuşmayı hem de kuşaklar arası iletişimi güçlendirmeyi hedeflediği canlı yayınların ilk konuğu Seyhan Arman olmuştu. Arman, Yıldız Tar’ın sorularını cevaplamıştı.


“Balamoz Şugardır” Projesi Hakkında


40+ Lubunya İnisiyatifi, 2019 yılında çalışmalarına başladı. “Yoksun Kalmamak, Yoksullaşmamak ve Yalnızlaşmamak için…” mottosuyla çalışmalarını sürdüren inisiyatif, 17 Mayıs Derneği çatısı altında LGBTİ+’ların korkularından biri olan yaşlanma, beraberinde yalnız kalma korkusunu yenmek için örgütleniyor ve mücadele ediyor.


17 Mayıs Derneği, bu bağlamda ‘Yaşlı LGBTİ+’lar: Türkiye’de ve Dünyadaki Durum’ raporunu yayınladı. ‘Yaşlı LGBTİ+’lar’ projesi kapsamında alanda bilgi üretmek ve yaşlı LGBTİ+ alanındaki çalışmalara yön vermek amaçlı bir dizi çevrimiçi etkinlikler düzenledi. Proje kapsamında elde edilen tüm bilgiler ‘Yaşlı LGBTİ+’ların Hakları ve Sorunları ile Dünyadan Örnekler’ isimli bir kitapta yayınlandı.


Bu çalışmaların ardından 17 Mayıs Derneği 40+ Lubunya İnisiyatifi, Kaos GL işbirliği ve Heinrich Böll Stiftung Türkiye Temsilciliği’nin destekleriyle “Balamoz Şugardır” diyerek bir dizi canlı yayın ve etkinliğe başlıyor. Seri boyunca yaşlanmak, hafıza, mekan, yaşlı LGBTİ+’ların yaşadıkları, LGBTİ+ hareketinin tarihi ve kuşaklararası iletişim başlıklarında canlı yayın ve yaşlı LGBTİ+’ları güçlendirme toplantıları yapılacak. Etkinlikler için takipte kalın!

Lütfen girdiğiniz bilgileri kontrol edip ve tekrar deneyin.
Talebiniz Başarıyla İletildi! En kısa sürede iletişime geçilecektir.