40+ Lubunya Strateji & Savunuculuk Paneli Ankara'da Gerçekleşti!

40+ Lubunya Strateji & Savunuculuk Paneli Ankara'da Gerçekleşti!

22/02/2023 | Özge Gökpınar

Kırkından Sonra Lubunya, 10-11-12 Şubat 2023 tarihleri arasında 40+ Lubunya Strateji & Savunuculuk Paneli* için Ankara'da bir araya geldi.

40+ Lubunya Strateji & Savunuculuk Paneli Ankara'da Gerçekleşti! - 17 Mayıs

10 Şubat 2023 Cuma günü saat 19:00'da Akşam yemeği ile başlayan panel, Hoşgeldiniz ve Kaynaşma: Neredeyiz? Ne planlıyoruz? oturumu ile başlamış oldu. 11 Şubat 2023 Cumartesi günü Strateji ve Esenlik Çalıştayı olarak planlandı. 

Özge Gökpınar & Seçin Tuncel'in kolaylaştırıcılığında, Dünden devam- Bu iki günde bizi neler bekliyor oturumu gerçekleşti. Ardından, "Bolu’dan Bügüne, neredeyiz neler yaptık? – 2021, 2022, 2023 özeti" sunumuna geçildi. Kırkından sonra lubunyanın geçmiş çalışmalarının değerlendirilmesi yapılarak günün ilk yarısı sona erdi.

Öğle yemeğinden sonra 2023’ten beklentilerimiz (İhtiyaç, Sorun-Beklenti-Fırsatlar) ile Eylem Planı tartışmaya açıldı. İlk gün değerlendirme ve kapanış oturumuyla sona erdi. Panelin katılımcıları akşam yemeğinde buluşarak ertesi günü planladılar.

12 Şubat 2023 Pazar günü Savunuculuk Çalıştayı olarak şekillendi. Yaşlanma deneyimlerimiz, kendi yaş alma sürecimiz, ebeveyn bakımı ve seçilmiş aileye bakışın tartışıldığı oturumdan sonra, iki ayrı kısım halinde Deneyimlerimizi Savunuculuğa Dönüştürme oturumları gerçekleşti.

Bu panel ile, Kırkından Sonra Lubunya, ruhsal ve fiziksel özbakımı önemsemek, esenlik ve farkındalık çalışmaları, ebeveyn bakımı ve yasla baş etme gibi konuların yaşlanma sürecinin temel bir parçası olduğunu tespit ederek; bu sene gerçekleşecek olan panelin ikincisi için tartışılacak konu başlıklarını ve savunuculuğunu şekillendirecek unsurları belirlemiş oldu.


* "Bu 40+ Lubunya Strateji & Savunuculuk Paneli Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı kapsamında Avrupa Birliği desteği ile hazırlanmıştır. İçeriğin sorumluluğu tamamıyla Kırkından Sonra Lubunyaya aittir ve AB'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.”

Lütfen girdiğiniz bilgileri kontrol edip ve tekrar deneyin.
Talebiniz Başarıyla İletildi! En kısa sürede iletişime geçilecektir.