6. Ruh Sağlığı Uzmanlarına Yönelik Eğitim Ankara’da Gerçekleşti!

6. Ruh Sağlığı Uzmanlarına Yönelik Eğitim Ankara’da Gerçekleşti!

24/07/2023 | 17 Mayıs

17 Mayıs Derneği’nin Psiko-Sosyal ve Hukuki Destek programı kapsamında ruh sağlığı uzmanlarına yönelik düzenlediği temel eğitimin 6.sı gerçekleşti.

6. Ruh Sağlığı Uzmanlarına Yönelik Eğitim Ankara’da Gerçekleşti! - 17 Mayıs

2021 yılının Mart ayında danışmanlık faaliyetlerine başlayan Psiko-Sosyal ve Hukuki Destek Programı psikolojik desteğe başvuruda bulunan LGBTİ+’ları kapsayıcı ve fobiden uzak ruh sağlığı hizmetlerine erişmesini kolaylaştırmayı hedefliyor.


22-23 Temmuz tarihlerinde gerçekleşen eğitim “LGBTİ+ Temel Kavramlar ve LGBTİ+ Ruh Sağlığı”, “Mitler, Heteroseksizm, Heteronormativite & İçselleştirilmiş Fobi”, “Türkiye’de Trans Kimlik Süreci”, “LGBTİ+’lar ve Aileye Açılma”, “Cinsel Yönelim ve Cinsiyet Kimliği: Ergene Yaklaşımda Temel İlkeler”, “Psikoterapide Cinsel Yönelimle Çalışma” ile “Psikoterapide Cinsiyet Kimliğiyle Çalışma” başlıklarında 6 eğitmenin kolaylaştırıcılığında gerçekleşti.


Eğitimin hedeflerinden biri meslek profesyonellerinin LGBTİ+’larla psikolojik hizmetler kapsamında çalışırken kapasitelerinin artırılmasıyken bir diğeri de 17 Mayıs Derneği bünyesinde gönüllü ruh sağlığı uzmanlarıyla kurulan Psikolojik Destek Ağı’na katılabilecek kişilere ulaşabilmek. Eğitime özel sektör, yerel yönetimler ve sivil toplumda çalışan 15 ruh sağlığı uzmanı katıldı.


Yılda 2 kere gerçekleşen temel eğitimlerden sosyal medya hesaplarımızı ve internet sitemizi takip ederek haberdar olabilirsiniz.

Lütfen girdiğiniz bilgileri kontrol edip ve tekrar deneyin.
Talebiniz Başarıyla İletildi! En kısa sürede iletişime geçilecektir.