Aktivistler İçin Esenlik Atölyesi'ne katılmak ister misin?

Aktivistler İçin Esenlik Atölyesi'ne katılmak ister misin?

16/10/2023 | 17 Mayıs

Esenlik kavramının tanımı, sınırları ve boyutlarının ele alınacağı atölyede, LGBTİ+ aktivizmi için esenliğin önemine değinilecek.

Aktivistler İçin Esenlik Atölyesi'ne katılmak ister misin? - 17 Mayıs

Aras Örgen ve Alp Kemaloğlu yürütücülüğünde gerçekleşecek olan Aktivistler İçin Esenlik Atölyesi, 4 haftalık online buluşmalar ve Ankara’da iki günlük yüz yüze buluşmadan oluşmaktadır. Esenlik kavramının tanımı, sınırları ve boyutlarının ele alınacağı atölyede, LGBTİ+ aktivizmi için esenliğin önemine değinilecek. Aynı zamanda temel esenlik pratiklerine odaklanılacak olan atölyede, katılımcıların esenliğine dönük uygulamalar da yer alacak. Holistik bir biçimde kurgulanan atölyenin yüz yüze gerçekleştirilecek iki günlük programında ise hem katılımcıların interaktif katılımını öngören oturumlar hem de esenliğin gündelik hayatımızdaki uygulamaları ele alınacak. Katılımcıların tüm atölyeleri takip etmesi ve verilen uygulamaları yaparak gelmesi bekleniyor.


Atölyelerin tarihleri ve içerikleri


I.Buluşma: 1.11.2023 /19:00-21:00 


Esenlik, ruh sağlığı nedir? Bireysel düzlemde esenliğimiz ve dış faktörler üzerinde duracağımız ilk buluşmada birbirimizi tanıma ve birbirimizden öğrenmeye dair beklentilerimizi de konuşacağız. 


II.Buluşma: 2.11.2023 / 19:00-21:00


Esenliğin boyutları ve her bir boyuta dair derinleşmeyi konuşacağımız bu buluşmada bireysel anlamda esenliğe dair tartışmaları da ele alacağız. 


III.Buluşma: 8.11.2023 / 19:00-21:00


Stres, stresle baş etme ve stres faktörlerini tanımlama konularına odaklanacağımız ikinci buluşmamızda aynı zamanda birbirimizle baş etme yöntemlerimizi paylaşacağız. 


IV.Buluşma: 9.11.2023 / 19:00-21:00


Dayanıklılık geliştirme ve esenliğimize dair yapabildiklerimiz/yapmayı istediklerimiz üzerine konuşacağız ve birbirimizden öğreneceğiz. 


Yüz yüze Buluşma: 18-19 Kasım 2023 / Ankara 


Tüm buluşmaların konularını toparlayarak, sürdürebilir bir aktivizm için esenliği derinlemesine konuşup, stresle baş etme ve dayanıklılık geliştirmeye dair pratikleri birlikte uygulayacağımız bu iki günlük buluşmada aynı zamanda kolektif esenlik üzerine de çalışacağız.


Başvurmak için linke tıklayın.
https://forms.gle/96NAXvvNoPXEA3D98

Son başvuru tarihi:
30 Ekim 2023 Saat 18.00

Lütfen girdiğiniz bilgileri kontrol edip ve tekrar deneyin.
Talebiniz Başarıyla İletildi! En kısa sürede iletişime geçilecektir.