Altı LGBTİ+ örgütüne mevzuat eğitimi

Altı LGBTİ+ örgütüne mevzuat eğitimi

30/11/2020 | 17 Mayıs

Derneklerin temel ihtiyaçlarından dernekler mevzuatı ve muhasebe konusunda altı LGBTİ+ örgütüne eğitim düzenledik.

Altı LGBTİ+ örgütüne mevzuat eğitimi - 17 Mayıs


Derneğimizin, LGBTİ+ örgütlerin kapasitelerinin geliştirilmesi ve sürdürülebilirliğinin sağlanması amacıyla verdiği eğitimler hız kesmeden devam ediyor.

 

İdari ve Finansal konuları içeren, ‘Resmi Muhasebe ve Mevzuat’ ve ‘Finans 101’ olarak iki oturumda yapılması planlanan eğitimin ilk oturumu 29 Kasım’da gerçekleşti.

 

İlk oturum. Gökkuşağı Aile Derneği, Akdeniz Antalya Aileleri Grubu, Antalya BİZ Derneği, Hevi LGBTİ+ Derneği, Genç LGBTİ+ Derneği, Bursa Özgür Renkler Derneği’nin aralarında bulunduğu toplam 6 örgütten 16 katılımcı ile yapıldı.

 

Yaklaşık dört saat süren oturumun kolaylaştırıcısı uzman Aysel Ergün, katılımcıların yoğun ilgi gösterdiği eğitimin ilk bölümünde, “Dernek nedir? Tüzük nedir? Tüzük, derneğin faaliyetlerini nasıl belirler? Dernek organları nelerdir” gibi temel soruları yanıtladı.

 

Ergün, sunumunun devamında mevzuatın muhasebe ve finans yönetimi ile ilgili temel konularından sırasıyla; tutulacak defterler, muhasebe hesap kayıtları ile ilgili yöntem ve esaslar, denetim, bildirim ve beyanname yükümlülükleri, ceza hükümleri ile ilgili öz bilgiler verdi.

 

Soru-cevap kısmının ardından program tamamlandı.

 

LGBTİ+ örgütlerini desteklemeye devam ediyoruz!


Bu serinin ikinci oturumu olan ‘Finans 101’ çevrimiçi eğitimi, 5 Aralık 2020 tarihinde gerçekleştirilecek.

 

LGBTİ+ örgütlerin sürdürülebilirliğini desteklemek amacıyla, kaynak geliştirme, finans ve idari işler, savunuculuk ve dijital güvenlik gibi alanlarda destek veren derneğimiz, hem alandaki uzmanlarla LGBTİ+ derneklerinin birebir çalışmasını sağlıyoruz hem de LGBTİ+ derneklerine eğitimler düzenliyoruz.

 

Derneğimiz daha önce de Kasım ayı içinde Sosyal Medya Yönetimi ve Kampanya ve Proje Döngüsü eğitimleri düzenlemişti.

 

Derneğimizin ilk eğitimi 1 Kasım’da kurumsal iletişim ve sosyal medyada kampanyacılık üzerineydi. Kaos GL Medya ve İletişim Program Koordinatörü Yıldız Tar’ın yürüttüğü eğitime Ankara’dan Gökkuşağı Aileleri Derneği, Pembe Hayat ve Ünikuir, Antalya’dan BİZ Derneği, İstanbul’dan Hêvî LGBTİ+ Derneği, İzmir’den Genç LGBTİ+ Derneği ve Mersin’den Muamma LGBTİ+ Derneği katıldı.

 

Derneğimizin ikinci eğitimi ise 15 Kasım’da proje döngüsü üzerineydi. Hevi LGBTİ+, Genç LGBTİ+, Mersin Muamma LGBTİ+, Gökkuşağı Aile Derneği, Unikuir ve Akdeniz Aileleri Grubu’ndan yirmiden fazla kişinin katıldığı eğitimde Ayça Bulut Bican proje döngüsü yönetimi eğitimi verdi.

Lütfen girdiğiniz bilgileri kontrol edip ve tekrar deneyin.
Talebiniz Başarıyla İletildi! En kısa sürede iletişime geçilecektir.