Danimarka Büyükelçiliği'nden Onur Haftası Etkinliği!

Danimarka Büyükelçiliği'nden Onur Haftası Etkinliği!

25/06/2021 | Özge Gökpınar

17 Mayıs Derneği, Danimarka Büyükelçiliği'nin Onur Haftası etkinliğine katıldı.

Danimarka Büyükelçiliği'nden Onur Haftası Etkinliği! - 17 Mayıs

24 Haziran 2021 tarihinde Ankara Danimarka Büyükelçisi sayın Danny Annan'ın daveti üzerine, Unikuir, Pembe Hayat, Kırmızı Şemsiye, Gökkuşağı Aileleri, Kaos GL ve 17 Mayıs Dernekleri temsilcileri, elçilik rezidansında onur haftası kapsamında düzenlenen resepsiyona katıldılar.


Bu etkinlikte, Danny Annan'ın haricinde, elçilik görevlileri ile Ankara'dan İsveç Büyükelçi Yardımcısı, Finlandiya Büyükelçisi, Norveç Büyükelçisi de yer aldılar ve Danny Annan, Kopenhag 2021 EuroGames ve Dünya çapında düzenlenecek onur yürüyüşünün önemine değindi. Youareincluded hashtag kampanyası ile LGBTİ+ kapsayıcılığını hedeflediklerini vurguladı.


Kopenhag Onur Yürüyüşü organizasyon yetkilileri tarafından gönderilen videonun gösteriminin ardından ise LGBTİ+ aktivistlerinin özellikle Avrupa'da elde ettikleri başarılara dikkat çekmek ve Türkiye'deki durumu değerlendirmek üzere bir yuvarlak masa toplantısı düzenlendi. Danimarka Elçiliği’nden Jonas Yazo Srouji’nin moderasyonunda, Unikuir’den Özgür Gür,  Pembe Hayat Kuirfest’ten Arya Zencefil ve EuroMedRights’tan Zeri İnanç eşit bir dünyanın gereklerini değerlendirirken, Türkiye’de LGBTİ+ aktivizminin karşılaştıkları zorlukları masaya yatırdılar.


Soru cevap bölümünün ardından akşam yemeğine katılan tüm katılımcılar, birlikte dayanışmanın önemine değinerek, ortaklıklar kurabilmenin imkanlarını değerlendirdiler.

Lütfen girdiğiniz bilgileri kontrol edip ve tekrar deneyin.
Talebiniz Başarıyla İletildi! En kısa sürede iletişime geçilecektir.