Esenlik Buluşmaları, Nefes ve Meditasyon Çalışması ile Devam Ediyor!

Esenlik Buluşmaları, Nefes ve Meditasyon Çalışması ile Devam Ediyor!

10/03/2022 | 17 Mayıs

17 Mayıs Derneği Esenlik Buluşmaları, Nefes ve Meditasyon Çalışması ile devam ediyor!

Esenlik Buluşmaları, Nefes ve Meditasyon Çalışması ile Devam Ediyor! - 17 Mayıs

17 Mayıs Derneği Esenlik Buluşmaları, Nefes ve Meditasyon Çalışması ile devam ediyor! Nefesimiz üzerine çalışacağımız bu etkinliğe tüm LGBTİ+ aktivistleri bekliyoruz! 


15 Mart akşamı 20:00'da Zoom üzerinden gerçekleşecek etkinliğe katılım için https://bit.ly/3or3ZI5 üzerinden başvuru formunu doldurabilirsin lubunya!


Nefes ve Meditasyon Çalışması


'Beden ve zihin arasında bir köprü bağı kuran nefesin kendine has ritmine dikkatimizi uyumladığımızda varlığımızın keşfi için bir kapı aralanır. Bu aralanan kapı, zihnin an be an değişen dinamiklerini fark etme ve öz kaynaklarımızı kullanma halinde ustalaşmamıza doğru açılır. Nefesin fiziksel bedendeki yolculuğu farkındalıkla gözlemlenip yönlendirildiğinde, sinir sistemi de olması gereken şekilde çalışmaya başlar ve zihnin dalgalanmalarından yumuşak ve meditatif bir hal ile özgürleşebilme alanı yaratılır. Bizi yaşama bağlayan ana kaynağımız olan nefesi birlikte keşfetmek için buluşuyoruz…'


Bengü Hakkında


2008 yılından beri içsel alanını özümseme deneyiminin içinde olan Bengü, 2013 yılından beri Yin Yoga, Tao Vinyasa ve Meditasyon yolunda derinleşmeye, deneyimlediği yerden aracı olduğunun bilinciyle paylaşmaya devam ediyor. Türkiye, Hindistan ve Kamboçya’da bir çok farklı tarza hakim olan nice rehberlerden beslenmiş, bağlı olduğu silsileleri onurlandırarak beslenmeye, gelişmeye ve dönüşme bilinciyle yol alan Bengü’nün deneyimlerinin içinde Hatha- Vinyasa Yoga, Tai Chi, Chi Qong, Tai Masaj, Hamile Yogası, Myofascial Stretching, Acro Yoga, Aerial Silk Art, Yoga Terapi, Tantra Awaken ve Vipassana inzivaları bulunmaktadır. Farkında olarak yaşama/doğaya tanık olmanın, öğrenmenin ve yoga/meditasyon pratiğinin kıymeti bilinciyle; deneyimlerini yoga/yaşam yolundaki ruhlarla, derslerinde ve düzenlediği atölyeler, inzivalar aracılığıyla paylaşarak insanı/kendini anlayabilme yolculuğunda, şifa olabilmeye ve içsel uyanışa aracılık ediyor.

Lütfen girdiğiniz bilgileri kontrol edip ve tekrar deneyin.
Talebiniz Başarıyla İletildi! En kısa sürede iletişime geçilecektir.