Esenlik Buluşmaları Sandalye Yogası ile Devam Ediyor!

Esenlik Buluşmaları Sandalye Yogası ile Devam Ediyor!

03/03/2022 | 17 Mayıs

Esenlik Buluşmaları kapsamında 9 Mart Çarşamba sabah 10:00’da Sandalye Yogası için Zoom üzerinden buluşuyoruz lubunya! Kayıt olmayı unutmayın!

Esenlik Buluşmaları Sandalye Yogası ile Devam Ediyor! - 17 Mayıs

17 Mayıs Derneği Esenlik Programı kapsamında LGBTİ+ aktivistlerini güçlendirmeye yönelik düzenlenen ‘Esenlik Buluşmaları’ devam ediyor!


Esenlik Buluşmaları kapsamında 9 Mart Çarşamba sabah 10:00’da Sandalye Yogası için Zoom üzerinden buluşuyoruz lubunya! Özellikle masa başı çalışmanın bir sonucu olan sırt ağrılarımıza yönelik, oturduğumuz bir pozisyonda sağlığımıza iyi gelen pratik hareketleri öğreneceğiz. Bengü Özdikicioğlu yürütücülüğünde gerçekleşecek olan atölye için linkteki formu doldurabilirsin!


Başvuru linki: https://bit.ly/3or3ZI5


Sandalye Yogası


'Günlük yaşantının içinde uzun süreler boyunca stabil oturuşlarımız, tüm beden parçalarımızın işleyişini, sağlığını sekteye uğratır ve fiziksel sorunların oluşmasına sebep olur. Beden parçalarımıza dair duyarlı bir algının geliştirilmesi günlük hayatın içinde sağlıklı bir bedenle var olmamıza vesiledir. Sandalye üzerinde, özellikle oturarak dönüşen omurga sağlığımızı yeniden canlandırmamıza destek olacak basit lakin etkili yoga pozları aracılığıyla daha ferah bir bedenin mümkün olduğunu keşfetmek için buluşuyoruz…'


Bengü Hakkında


2008 yılından beri içsel alanını özümseme deneyiminin içinde olan Bengü, 2013 yılından beri Yin Yoga, Tao Vinyasa ve Meditasyon yolunda derinleşmeye, deneyimlediği yerden aracı olduğunun bilinciyle paylaşmaya devam ediyor. Türkiye, Hindistan ve Kamboçya’da bir çok farklı tarza hakim olan nice rehberlerden beslenmiş, bağlı olduğu silsileleri onurlandırarak beslenmeye, gelişmeye ve dönüşme bilinciyle yol alan Bengü’nün deneyimlerinin içinde Hatha- Vinyasa Yoga, Tai Chi, Chi Qong, Tai Masaj, Hamile Yogası, Myofascial Stretching, Acro Yoga, Aerial Silk Art, Yoga Terapi, Tantra Awaken ve Vipassana inzivaları bulunmaktadır. Farkında olarak yaşama/doğaya tanık olmanın, öğrenmenin ve yoga/meditasyon pratiğinin kıymeti bilinciyle; deneyimlerini yoga/yaşam yolundaki ruhlarla, derslerinde ve düzenlediği atölyeler, inzivalar aracılığıyla paylaşarak insanı/kendini anlayabilme yolculuğunda, şifa olabilmeye ve içsel uyanışa aracılık ediyor.


Lütfen girdiğiniz bilgileri kontrol edip ve tekrar deneyin.
Talebiniz Başarıyla İletildi! En kısa sürede iletişime geçilecektir.