Esenlik Programı Kapsamında Bireysel Destek Başvuruları Başladı!

Esenlik Programı Kapsamında Bireysel Destek Başvuruları Başladı!

10/01/2023 | 17 Mayıs

30 LGBTİ+ aktiviste ücretsiz bireysel psikolojik danışmanlık desteği sunacak olan programa başvurular 27.01.2023 saat 18:00’e kadar!

Esenlik Programı Kapsamında Bireysel Destek Başvuruları Başladı! - 17 Mayıs

Esenlik Programı


LGBTİ+ topluluklarını ve aktivizmini güçlendirmeyi hedefleyen 17 Mayıs Derneği bu hedefe ulaşmak amacıyla gerçekleştirdiği çalışmalar kapsamında, Heinrich Böll Stiftung Brüksel tarafından desteklenen “LGBTİ+ Alanında Çalışan İnsan Hakları Savunucularının Güçlendirilmesi ve Desteklenmesi Projesi”ni 17 Mayıs Derneği’nin Esenlik (wellbeing) Programı kapsamında yürütmektedir.


LGBTİ+ aktivistlerin ve kurumların esenlik halini arttırmaya yönelik tasarlanan programda, bireysel ve kurumsal destekler ile esenlik halinin arttırılması, aktivistlerin çalıştıkları kurumda esenlik konusunun öne çıkarılması, programın diğer faaliyetleri ile birlikte LGBTİ+ İnsan Hakları Savunucularının sistematik olarak maruz bırakıldığı ayrımcılığa ve şiddete karşı güçlendirilmesi hedeflenmektedir.


Bireysel Destekler


Proje kapsamında derneğimiz Esenlik Destek Ağındaki psikologlar tarafından, LGBTİ+ alanında çalışan insan hakları savunucusu 30 aktiviste ücretsiz olarak bireysel psikolojik danışmanlık (10-12 seans arası değişen) desteği sunulacaktır. Form aracılığıyla yapılacak başvurular Esenlik Program Koordinatörü tarafından ihtiyaç ve etki analizi yapılarak değerlendirildikten sonra kısa liste oluşturulacaktır. Kısa listedeki kişiler ile görüşmeler yapılacak olup, süreç sonucunda başvuruculara olumlu ya da olumsuz şekilde geri bildirim yapılacaktır. Başvurusu olumlu olarak değerlendirilen kişilere verilecek desteğin ne şekilde yürütüleceğini, Esenlik Programı Koordinatörü ve aktivist beraber planlayacaktır.


Sorularınız için: esenlik@17mayis.org veya aras@17mayis.org adreslerine ulaşabilirsiniz.


Son Başvuru Tarihi: 27.01.2023 - 18:00


Başvurmak için tıklayın!

Lütfen girdiğiniz bilgileri kontrol edip ve tekrar deneyin.
Talebiniz Başarıyla İletildi! En kısa sürede iletişime geçilecektir.