Hollanda Büyükelçiliği'nden Onur Haftası Resepsiyonu!

Hollanda Büyükelçiliği'nden Onur Haftası Resepsiyonu!

01/07/2021 | Özge Gökpınar

17 Mayıs Derneği, Hollanda Büyükelçiliği'nin Onur Haftası resepsiyonuna katıldı.

Hollanda Büyükelçiliği'nden Onur Haftası Resepsiyonu! - 17 Mayıs

30 Haziran 2021 tarihinde Ankara Hollanda Büyükelçisi sayın Marjanne de Kwaasteniet’in daveti üzerine, Unikuir, Pembe Hayat, Kaos GL ve 17 Mayıs Dernekleri temsilcileri, elçilik rezidansında onur haftası kapsamında düzenlenen resepsiyona katıldılar.


Bu etkinlikte, büyükelçi Marjanne de Kwaasteniet’in haricinde, elçilik görevlileri ile Ankara'dan Danimarka Büyükelçiliği, Almanya Büyükelçiliği ve Hollanda Büyükelçiliği temsilcileri de yer aldılar ve resepsiyon, Hollanda Büyükelçisi Marjanne de Kwaasteniet’in açılış konuşmasıyla başladı. Hollanda’da sürdürülen mücadele ve evlilik eşitliği çabalarının tarihine kısaca değinen büyükelçinin konuşmasının ardından, Hollanda’da LGBTİ+ hareketinin son elli yılda yaşadığı değişimi anlatan “‘De roze revolutie-Pink Revolution“ belgeselinden bir bölüm gösterildi. Ardından, belgeselde de yer alan trans hakları aktivisti Anne Stoof ile zoom üzerinden soru cevap oturumu gerçekleşti.


Soru cevap bölümünün ardından kokteyle geçmeden önce, Lucis Destroyer ile Deniz Aşırı tarafından gerçekleştirilen drag queen performansı resepsiyona damgasını vurdu.


Lütfen girdiğiniz bilgileri kontrol edip ve tekrar deneyin.
Talebiniz Başarıyla İletildi! En kısa sürede iletişime geçilecektir.