LGBTİ+ 101 Kolaylaştırıcı Atölyeleri

LGBTİ+ 101 Kolaylaştırıcı Atölyeleri

30/10/2023 | 17 Mayıs

“LGBTİ+ 101 Kolaylaştırıcı Atölyeleri” 4 online buluşmanın ardından Ankara’da gerçekleşecek iki günlük yüz yüze buluşmadan oluşuyor.

LGBTİ+ 101 Kolaylaştırıcı Atölyeleri - 17 Mayıs

Umut Güven’in yürütücülüğünde gerçekleşecek olan “LGBTİ+ 101 Kolaylaştırıcı Atölyeleri”   4 online buluşmanın ardından Ankara’da gerçekleşecek iki günlük yüz yüze buluşmadan oluşuyor.


Atölyede, katılımcıların bulundukları yerlerde LGBTİ+ ve Toplumsal Cinsiyet alanlarında atölye verebilecek bilgiyle donatılmasına odaklanacaktır. Program boyunca her biri alanında uzman kişiler yürütücülük yapacaktır. Hem teorik hem pratiğe yönelik bilgilerin yer aldığı atölyede, katılımcı yöntemler ile uygulamaya yönelik egzersizler yer alacaktır.


Katılımcıların tüm atölyeleri takip etmesi ve verilen uygulamaları yaparak gelmesi bekleniyor.


Başvuru formuna ulaşmak için tıklayın!


Eğitime kimler başvurabilir?


Toplumsal cinsiyet eşitliği alanındaki teoriler ve uygulamalar hakkında farkındalık kazanmak ve atölyeler düzenlemek isteyen herkes eğitime başvurabilir. Yüz yüze buluşmalar için katılımcıların ulaşım ve konaklaması karşılanacaktır.


Eğitim tarihleri nedir? Programda neler yer alıyor?


15 Kasım 2023 19:00-21:00 Çevrimiçi Buluşma

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Mücadelesinde Dünden Bugüne

Bu oturumda, mücadele tarihi ve toplumsal cinsiyet eşitliğine dair kavramsal setler dünden bugüne gündelik yaşam ve teoriler bağlamında tartışılacak.22 Kasım 2023  19:00-21:00 Çevrimiçi Buluşma

Queer Teoriye Giriş

LGBTİ+ ve queer teorilere dair genel bir yaklaşımın ardından, güncel politik tartışmalar ekseninde queer siyasetin toplumsal bir dönüşüm için ne gibi olanaklar sağlayabileceği, imkanları, kesişimleri, tahayyülleri konu edilecektir.29 Kasım 2023 19:00-21:00 Çevrimiçi Buluşma

Öğrenmenin Ekosistemi Üzerine: Bir Atölye Tasarlamaya Başlamak

Bu oturumda, bilgiyi aktarırken araçlar geliştirmek için gerekli olan teorik arkaplan tartışmaya açılacaktır. Çeşitli öğrenme modellerine uygun araçlar geliştirmek üzere katılımcılar bir araya geliyor.6 Aralık 2023 19:00-21:00 Çevrimiçi Buluşma

Dijital Araçlar ve Yaratıcı Atölye 

Çalışmalarımızda dijital araçları kullanmanın amaçları ve bunları uygulamanın ana ilkeleri konuşulurken; yaratıcı atölye yaratma süreçlerinin deneyimlenmesi hedeflenmektedir.


16-17 Aralık 2023 Yüz Yüze Buluşma

Teoriden Pratiğe Buluşmalar

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve LGBTİ+ hakları alanında teorik bilgilerin yaratıcı uygulamalar ile eğitimlerde aktarılmak üzere deneyimlenmesine alan açılacaktır. “Zor gruplarla çalışmak”, “kriz durumlarında çözümler üretmek”, “aktivist tükenişiyle başetmek” gibi başlıklara dair grup çalışmaları yaparken; eğitmen ve kolaylaştırıcılar için ipuçları tartışılacaktır.


Başvuru formuna ulaşmak için tıklayın!

Lütfen girdiğiniz bilgileri kontrol edip ve tekrar deneyin.
Talebiniz Başarıyla İletildi! En kısa sürede iletişime geçilecektir.