LGBTİ+’lara Psiko-Sosyal ve Hukuki Desteğimiz Başlıyor!

LGBTİ+’lara Psiko-Sosyal ve Hukuki Desteğimiz Başlıyor!

28/02/2021 | 17 Mayıs

17 Mayıs Derneği olarak, “LGBTİ+’ları Güçlendirme Programı” kapsamında “Psiko-Sosyal ve Hukuki Destek Programı” ile sizlerleyiz.

LGBTİ+’lara Psiko-Sosyal ve Hukuki Desteğimiz Başlıyor! - 17 Mayıs

17 Mayıs Derneği olarak öncelikli çalışma alanımız ve hedefimiz LGBTİ+ toplumunu ve aktivizmini güçlendirmek. Bu hedefle “Yaşlılık”, “HIV”, “İnterseks” odağında süren çalışmalarımıza paralel olarak “Psiko-Sosyal ve Hukuki Destek Programı” da 1 Mart 2021 itibariyle faaliyetlerine başlıyor.


Psiko-Sosyal Destek kısmında psikolog ve sosyal hizmet uzmanı ile; Hukuki Destek kısmında da hukuki danışman ile LGBTİ+’lara destek ve danışmanlık hizmeti sunacağız. Program kapsamında öncelikli olarak Ankara’da yaşayan ya da yaşadığı şehirde herhangi bir LGBTİ+ örgütü bulunmayan, psiko-sosyal ve hukuki destek hizmetlerine erişemeyen LGBTİ+’ları güçlendirmeyi amaçlıyoruz.


Oluşturduğumuz danışmanlık mekanizması ile LGBTİ+’ların, psikolog, sosyal hizmet uzmanı ve hukuki danışman aracılığı ile hizmetlere ve haklara erişime dair ilk teması kurmasını, sorun tespitinin yapılmasını ve ilgili süreçlerin takibini hedefliyoruz.


Hafta içi her gün 10:00 – 18:00 saatleri arasında hizmet verecek olan Psiko-Sosyal ve Hukuki Destek Programı’ndan yararlanmak isteyen LGBTİ+’lar internet sitemizdeki başvuru formundan bizlere ulaşabilir.


Başvurmak için tıklayın!

Lütfen girdiğiniz bilgileri kontrol edip ve tekrar deneyin.
Talebiniz Başarıyla İletildi! En kısa sürede iletişime geçilecektir.