LGBTİ+ Örgütleriyle Well-Being Atölyesi

LGBTİ+ Örgütleriyle Well-Being Atölyesi

17/08/2021 | 17 Mayıs

LGBTİ+ örgütlerinde çalışanların iyilik halini artırmaya yönelik Well-Being Atölyeleri’nin üçüncüsü LGBTİ+ örgütleriyleydi.

LGBTİ+ Örgütleriyle Well-Being Atölyesi - 17 Mayıs

LGBTİ+ örgütlerinde çalışanların iyilik halini artırmaya yönelik Well-Being Atölyeleri’nin üçüncüsü tamamlandı.


17 Mayıs Derneği’nin ILGA Europe desteğiyle hayata geçirdiği ve Klinik Psikolog Murat Yüksel yürütücülüğünde ilerleyen Well-Being Projesi’nin son atölyesi gerçekleşti. Mayıs ayında LGBTİ+ örgütlerinde çalışanların iyilik halini ve bu hali etkileyen nedenleri anlamayı amaçlayan “LGBTİ+ Örgütlerinde Çalışan Sağlığına Yönelik İhtiyaç Analizi” gerçekleştirilmişti. Bu araştırma sonucunda çıkan etmenler ışığında hazırlanan Well-Being Atölyesi yaz boyunca 3 ayrı grupla gerçekleşti.

 

16 Ağustos’ta 17 Mayıs Derneği, Kaos GL, Pembe Hayat, SPoD, Lambdaistanbul, Ünikuir, Genç LGBTİ+ ve Muamma LGBTİ+ Derneği ile gerçekleşen atölyede ilk olarak daha önce LGBTİ+ örgütlerde çalışanlara yönelik uygulanan anketin öne çıkan sonuçları paylaşıldı. Bu anketin sonuçlarına göre planlanan atölyenin devamında ise risk ve tehditlere karşı başa çıkma yöntemleri ile çalışma ortamında güvenli alan ve akran destek grubu konularında neler yapılabileceği tartışıldı.

Lütfen girdiğiniz bilgileri kontrol edip ve tekrar deneyin.
Talebiniz Başarıyla İletildi! En kısa sürede iletişime geçilecektir.