Medya ve Dijital Araçlar Atölyesi

Medya ve Dijital Araçlar Atölyesi

15/09/2023 | 17 Mayıs

Dört çevrimiçi ve iki günlük yüz yüze etkinlikten oluşan atölye, LGBTİ+ hak savunucularının sosyal medya araçlarını etkin kullanabilmesini amaçlıyor.

Medya ve Dijital Araçlar Atölyesi - 17 Mayıs

Dört hafta çevrimiçi buluşmalar ve iki günlük yüz yüze etkinlikten oluşan Medya ve Dijital Araçlar Atölyesi, LGBTİ+ hak savunucularının sosyal medya araçlarını etkin kullanabilecek beceri geliştirmesini amaçlıyor. Atölyelerde, temel sosyal medya araçları, kurumsal iletişimin esasları, başlangıç düzeyinde tasarım, sosyal medya kampanyaları, veri doğrulama, hak temelli iletişim esasları ele alınacak. Katılımcıların tüm atölyeleri takip etmesi ve verilen uygulamaları yaparak gelmesi bekleniyor.


Atölye yürütücüleri:

Özgür Mehmet Kütküt, Yıldız Tar


Genel akış:

Çevrimiçi atölyeler:

  • 26 Eylül Salı: Dijital İletişim ve Kurumsal İletişim 

Dijital çağda iletişimin özellikleri, bireysel dijital iletişimden farklarına değindikten sonra anahtar kelime, hashtag analizine giriş yapacağız. Google Trends ve Google Alerts gibi servisleri ele alacağız.


  • 3 Ekim Salı: Sosyal Medya İletişimi

Sosyal medya platformlarında etkileşim odaklı iletişim konusuna değindikten sonra sosyal medya algoritmalarının özelliklerini kısaca ele alacağız. Instagram, Facebook, X/Twitter, TikTok, Linkedin, YouTube mecralarına bakacağız.


  • 10 Ekim Salı: Temel düzeyde grafik tasarım / Canva

Grafik tasarım ipuçlarını ele aldıktan sonra Canva’da içerik oluşturmaya bakacağız.


  • 17 Ekim Salı:  Dijital Kampanya Planlama

Bir dijital kampanyanın planlanması, hedef kitle ve hedefleri ele alacağız.


Yüzyüze atölyeler:

  • 28 Ekim Cumartesi & 29 Ekim Pazar: 

Veri doğrulama, hak temelli iletişimin esasları, sosyal medyada etkili mesaj oluşturma ve yaygınlaştırma, dijital hikaye anlatıcılığı, kampanyalarda dikkat edilmesi gerekenler, kurumsal kimlik oluşturma, grafik tasarım temelleri, hızlı video üretme ipuçları, dijital güvenlik, SEO temelleri konularını ele alacağız.


Atölye için son başvuru tarihi: 24 Eylül 2023

Buradan kayıt olabilirsiniz.

Lütfen girdiğiniz bilgileri kontrol edip ve tekrar deneyin.
Talebiniz Başarıyla İletildi! En kısa sürede iletişime geçilecektir.