Sosyal Hizmet Uzmanlarına Dönük Farkındalık Eğitimi

Sosyal Hizmet Uzmanlarına Dönük Farkındalık Eğitimi

27/06/2022 | Özge Gökpınar

17 Mayıs Derneği, SHU-DER Ankara ile beraber 18 Haziran 2022 Cumartesi günü tam günlük yüz yüze bir eğitim programı düzenledi.

Sosyal Hizmet Uzmanlarına Dönük Farkındalık Eğitimi - 17 Mayıs

17 Mayıs Derneği, LGBTİ+ Yaşlılık Çalışmaları programı kapsamında, SHU-DER Ankara ile beraber 18 Haziran 2022 Cumartesi günü 10:00-17:00 saatleri arasında tam günlük yüz yüze bir eğitim programı düzenledi. 


Sosyal hizmet öğrencileri ve sosyal hizmet uzmanlarının katılımına açık olan bu eğitimde Umut Güven ile LGBTİ+ Temel Kavramlar, Yasemin Bahar ile İnterseksler ve Sosyal hizmet, Özge Gökpınar ile LGBTİ+ yaşlılık çalışmaları ve “Yaşlanıyoruz Lubunya” Rapor Sunumu ve Rıza Yılmaz ile Yaşlanan ve Yaşlı LGBTİ+'ların Sağlık Hakkına Erişimi- Sosyal Hizmet Uzmanlarına ve Sağlık Çalışanlarına Yönelik Bilgi Notu Sunumu oturumları yer aldı. 


Yaşlanan ve yaşlı LGBTİ+’ların sorunlarına ve ihtiyaçlarına yönelik bir tablo sunarak, haklarının korunması için sağlık hizmetlerinin geliştirilmesi ve iyileştirilmesi konusunda sosyal hizmet uzmanlarını yenilikçi yaklaşımlar geliştirmeye teşvik etmeyi amaçlayan bu eğitime toplamda 35 kişi katıldı. Sunumlar sonrasında soru cevap bölümü ile serbest katılımların yer aldığı tartışmada, ortaklaşa yapılabilecek diğer eğitimler üzerine de konuşuldu.


Bu etkinliğin devamı niteliğinde, ilerleyen günlerde sosyal hizmet uzmanlarına yönelik 3 farklı insan hakları eğitimi gerçekleştirilecek. 17 Mayıs Derneği’nin ve Kırkından Sonra Lubunya’nın sosyal medya hesaplarını ilgili eğitimler için takip edebilirsiniz.


------

* Bu etkinlik, Hollanda Krallığı Ankara Büyükelçiliği İnsan Hakları Fonu desteğiyle yürütülen “Yaşlanan ve Yaşlı LGBTİ+'ların Sağlık Hakkına ve Sosyal Hizmetlere Erişiminde Güçlendirilmesi ve İçeriden İzleme Yapılarak Hizmetlerle Sosyal Kabul Sağlanması" projesi kapsamında sosyal hizmet uzmanlarına yönelik farkındalık eğitimlerinin üçüncüsü.

Lütfen girdiğiniz bilgileri kontrol edip ve tekrar deneyin.
Talebiniz Başarıyla İletildi! En kısa sürede iletişime geçilecektir.