Toplantı Daveti: “Yaşlanıyoruz Lubunya!”

Toplantı Daveti: “Yaşlanıyoruz Lubunya!”

11/05/2022 | Özge Gökpınar

17 Mayıs Derneği yeni yayını “Yaşlanıyoruz Lubunya!” rapor lansmanı ve uluslararası iyi örnekler- deneyim paylaşımı toplantısına davetlisiniz.

Toplantı Daveti: “Yaşlanıyoruz Lubunya!” - 17 Mayıs

Bu yılki Uluslararası Homofobi, Bifobi, Transfobi, İnterfobi Günü (17 Mayıs 2022) kapsamında 13-17 Mayıs tarihleri arasında 17 Mayıs Derneği olarak pek çok aktivite düzenliyoruz.


Bu etkinliklerin arasında hem 17 Mayıs Uluslararası Homofobi, Bifobi, Transfobi, İnterfobi Günü’nü, hem de 16 Mayıs Yaşlı LGBTI+’lar Gününü Hollanda Elçiliğinde gerçekleşecek resepsiyonla kutluyoruz. 


Bu resepsiyonun içerisinde “Yaşlanıyoruz Lubunya-Anket/Görüşmeler ve Çalışma Raporu”nu sunacağımız ve Hollanda’dan COC Netherlands Örgütü’nün Rose 50+ çalışmalarının aktarılacağı bir de online toplantı düzenliyoruz.


Toplantıda, 17 Mayıs Derneği’nin Yaşlılık Alan Çalışmaları Program Koordinatörü Özge Gökpınar yeni raporumuzu tanıtırken, COC Netherlands-Rose 50+ Elçileri Jan Derksen-Wynn ve Marc Wynn-Derksen, COC Netherlands bünyesinde yaşlanan ve yaşlı LGBTİ+’lara dönük yaptıkları çalışmaları aktaracaklar.


Bu toplantı, Hollanda Krallığı Ankara Büyükelçiliği İnsan Hakları Fonu desteğiyle hazırlanan ve 17 Mayıs Derneği tarafından, “Yaşlanan ve Yaşlı LGBTİ+'ların Sağlık Hakkına ve Sosyal Hizmetlere Erişiminde Güçlendirilmesi ve İçeriden İzleme Yapılarak Hizmetlerle Sosyal Kabul Sağlanması" projesi kapsamında yapılan deneyim paylaşımı etkinliklerinden ilki. 


Toplantı, 16 Mayıs 2022 tarihinde Türkiye saatiyle 15:00-16:00 saatleri arasında gerçekleşecek.


Toplantının dili İngilizce olup, tüm süreç boyunca İngilizce-Türkçe çeviri desteği sunulacak.


Kayıt yaptırmak için: kirkindansonralubunya@17mayis.org adresine e-mail atabilirsiniz.

---
Çizim: Elif Öner / KaosGL.org için stok görsel.

Lütfen girdiğiniz bilgileri kontrol edip ve tekrar deneyin.
Talebiniz Başarıyla İletildi! En kısa sürede iletişime geçilecektir.