Psiko-Sosyal ve Hukuki Destek Programı

Psiko-Sosyal ve Hukuki Destek Programı

Psiko-Sosyal ve Hukuki Destek Programı

Yalnız değilsin!


LGBTİ+ topluluğunu ve aktivizmini güçlendirmeyi hedefleyen 17 Mayıs Derneği bu hedefe ulaşmak amacıyla gerçekleştirdiği çalışmalar kapsamında Psiko-Sosyal ve Hukuki Destek Programı’nı hayata geçiriyor. Psikolog, Sosyal Hizmet Uzmanı ve Avukat desteği içeren program, başvuruda bulunan LGBTİ+’lara ihtiyaç duydukları noktada destek ve danışmanlık hizmeti vermeyi hedefliyor.


Danışmanlık mekanizması ile amaçlanan, tüm LGBTİ+’ların haklara erişiminin önündeki engellerin kaldırılması ve LGBTİ+ varoluşundan kaynaklı uğradığı hak ihlallerine karşı kişilerin güçlendirilmesi ve psiko-sosyal iyi oluşlarının desteklenmesidir. Oluşturulan danışmanlık mekanizması ile LGBTİ+’ların, psikolog, sosyal hizmet uzmanı ve hukuki danışman aracılığı ile hizmetlere ve haklara erişime dair ilk temasın kurulması, sorun tespitlerinin yapılması ve sürecin takip edilmesi hedeflenmektedir.


Psiko-Sosyal ve Hukuki Destek Programı’na genel başvuruda bulunmak için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.


17 MAYIS DERNEĞİ PSİKO-SOSYAL VE HUKUKİ DESTEK BAŞVURU FORMU

17 Mayıs Derneği, bünyesinde bulunan üç uzman ile psiko-sosyal ve hukuki destek programı kapsamında LGBTİ+’lara danışmanlık vermektedir. Yapılan başvurulara, hafta içi 10.00 - 18.00 saatleri arasında hizmet veren psikolog, hukuki danışman ve sosyal hizmet uzmanımız tarafından, en geç 2 işgünü içinde e-posta yoluyla dönüş yapılacaktır. Başvurunuzun ardından lütfen spam kutunuzu da kontrol etmeyi unutmayınız!

Aşağıdaki formda yer alan bilgileri doldurduğunuzda, ilgili uzman sizinle e-posta yolu ile iletişime geçecektir. Yürütülecek bu danışmanlık sürecinde önyargı ve ayrımcılıktan uzak bir destek sunulacaktır.

Bu başvuru formu ile verdiğiniz bilgilerin 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında dernek tarafından korunacağını, üçüncü kişi ve kurumlarla kesinlikle paylaşılmayacağını ve verilerinizin saklanacağını kabul etmiş bulunmaktasınız.

Psikolojik destek başvurularında yaşanan yoğunluk nedeniyle, gelen yeni başvuru taleplerine 8 Ocak 2024 tarihinden itibaren dönüş yapılmaya başlanacaktır.

Bu formu doldurup gönderdiğinizde KVKK Politikası'nı okumuş ve kabul etmiş sayılırsınız.

Lütfen girdiğiniz bilgileri kontrol edip ve tekrar deneyin.
Talebiniz Başarıyla İletildi! En kısa sürede iletişime geçilecektir.